Είστε εδώ

0-1: Νίκη-τίτλου για τον Ολυμπιακό στην Τούμπα! Κρίθηκε το πρωτάθλημα από τον Φεβρουάριο;

Ο Ολυμπιακός είναι ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της Τούμπας με 0-1 για την 25η αγωνιστική της Super League.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο 49ο λεπτό με αυτογκόλ του Γιαννούλη μετά από γύρισμα του Ρατζέλοβιτς από δεξιά. Ο Ολυμπιακός βρίσκεται πλέον στο +5 από τον ΠΑΟΚ και το ερώτημα είναι (με δεδομένη την μεγάλη διαφορά δυναμικότητας που παρουσιάζουν οι δύο ομαδες από τους άλλους στο πρωτάθλημα) αν … η πρώτη θέση κρίθηκε από τωρα;

Σημειώνεται πως ο ΠΑΟΚ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 52′ με τον Βαρέλα, με τον Στίλερ να ακυρώνει το γκολ μέσω χρήσης του VAR.

Για την ιστορία το παιχνιδι κρίθηκε τελικά στο αυτογκόλ του Γιαννούλη στο 49ο λεπτό, μετά την τρομερή κούρσα του Τσιμίκα και το γύρισμα του Ραντζέλοβιτς, ένα γκολ που μέτρησε, καθώς όπως φάνηκε και από τις κάμερες του PAOK TV, η μπάλα δεν έχει βγει άουτ στο γύρισμα του Ραντζέλοβιτς, αλλά και …στο γκολ που πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο 52ο λεπτό και δεν μέτρησε. Και αυτό, όπως έδειξαν οι κάμερες του PAOK TV και είδε ο ίδιος ο διαιτητής Στίλερ, μετά από υπόδειξη του VAR, αλλά και του επόπτη του, διότι ο Φερνάντο Βαρέλα, είναι οφσάιντ και έχει άμεση συμμετοχή στη φάση που εξελίσσεται.